İLETİŞİM

FİKRET KARABUDAK STADYUMU

İlk olarak 1930'lu yıllarda askeri fabrikaların maçlarını oynaması için yapılan stadyum, uzun yıllar şehrin futbol takımlarından MKE Kırıkkalespor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmıştır. Stadyum 2005 yılında, Kırıkkalespor yönetimince modernize edilmiş, 3 bin koltuk kapasiteli çelik konsüksüyon uzay çatılı tribünde protokol bölümü, basın locası, 300 kişilik vip tribünü ve 19 adet loca inşa edilirken, diğer tribünlerdeki mevcut tahta oturma yerleri ise plastik koltuklar ve demir izolasyon ile değiştirilerek daha modern bir hale getirilmiştir. Uzun bir dönem boyunca Kırıkkalespor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yaptıktan sonra çim zeminin elverişsiz hale gelmesi ve bir süre sonra toprak zemine dönmesi nedeniyle stadyum bir süre profesyonel müsabakalarda kullanılmamıştır.

2013 yılının Ekim ayında, TFF yönetim kurulu üyesi Ergün Tekin'in desteği ile stadyum zemini ihaleye çıkarılmıştır. İhaleyi kazanan Nurteks firması, stadyumu 70 günde FIFA standartlarına uygun olarak birinci sınıf sentetik çim ile yenilenmiştir.Ayrıca bakıma alınan stadyumda tartan pist, tel örgüler, seyirci yürüyüş yolu, protokol tribünü ve soyunma odaları tamamen yenilenmiştir.

Fikret Karabudak Stadyumu, Kırıkkale'de bulunan 5.402 seyirci kapasitesine sahip futbol stadyumu. İsmini, Kırıkkale'de askeri fabrikaların kurucusu olan Tümgeneral Fikret Karabudak'tan almıştır.